An Enamelled Figure (OrientalSelected)
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
AN ENAMELLED FIGURE, lady with flower basket, wearing a richly decorated robe, 19th/20th century, height c. 33 cm
FIGURIN, porslin, Kina, 1800/1900-tal, polykrom emaljerad dekor, dam med blomsterkorg, höjd ca 33 cm
Damages, finger and part of robe missing
Skador, finger och delar av klädseln saknas
351606
2016-01-01