An Enamelled Figure (OrientalSelected)

Klubbat för:

3 600 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

AN ENAMELLED FIGURE, lady with flower basket, wearing a richly decorated robe, 19th/20th century, height c. 33 cm
FIGURIN, porslin, Kina, 1800/1900-tal, polykrom emaljerad dekor, dam med blomsterkorg, höjd ca 33 cm

Kuntoraportti

Damages, finger and part of robe missing
Skador, finger och delar av klädseln saknas

351606

Päivämäärä:

2016-01-01