Autografer Brasiliens VM-lag 1958 Sportauktion

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BRASILIENS VM-LAG 1958: Pelé, Garrincha, Djalma Santos, Orlando, Didi, Mazzola, Vava, Zagallo, Zito, Waldemar Martins, Dida, Pepe, Carlos Castilho, Pinto, De Sordi, Nilton dos Santos, autografer på papper med foto på fotboll, 16x23,5 cm,
PROVENIENS: Autografer tagna direkt av nuvarande ägares far på 1950-talet

Oramat, löst blad

351852

2016-02-27