Bägare silver 1700-tal bägare ostämplad
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÄGARE, 2 st., silver, Carl Lemon, Uppsala sannolikt 1760, resp. Erik Niklas Thomé, Stockholm 1769, räfflad fot, på livet graverad dekor, höjd 8,5 resp. 8 cm, medföljer en ostämplad 1700-talsbägare, möjligen låghaltigt silver, räfflad fot, höjd 8 cm
351873
2016-01-17