Bägare silver 1700-tal bägare ostämplad

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BÄGARE, 2 st., silver, Carl Lemon, Uppsala sannolikt 1760, resp. Erik Niklas Thomé, Stockholm 1769, räfflad fot, på livet graverad dekor, höjd 8,5 resp. 8 cm, medföljer en ostämplad 1700-talsbägare, möjligen låghaltigt silver, räfflad fot, höjd 8 cm

351873

2016-01-17