Autografer 1950-tal Puskas, Nacka Sportauktion

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

AUTOGRAFER, 1950-tal, skissblock, Puskas, Kopa (Real Madrid), Nacka 4 st, friidrott bla Gunder Hägg, Leamon King (USA, 100 m), friidrott, Ishockey, bandy, boxning, "Ingo" och Eddie Machen (5), skidor "Mora Nisse" mfl, autografer på tidningsklipp, bilder, papper mm. Skissblockets mått ca 31x25 cm
PROVENIENS: Autografer tagna direkt av nuvarande ägares far på 1950-talet

351902

2016-02-27