Autografer Tre Kronor 1957, Ingo, Sportauktion

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

AUTOGRAFER, 1950-tal, skissblock, mestadels fotboll bla Gunnar Nordahl, Nils Liedholm, Gunnar Gren, Övrigt bla Ingemar Johansson, Tre kronors VM-lag (Världsmästare i Moskva 1957) autografer på tidningsklipp, bilder, papper mm. Skissblockets mått ca 31,5x22 cm, ca 47 sidor
PROVENIENS: Autografer tagna direkt av nuvarande ägares far på 1950-talet

351917

2016-02-27