Royal Copenhagen Cremekopp Flora Danica
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
1 200 SEK
ROYAL COPENHAGEN, (2) cremekopp med lock och fat, 1900-tal, porslin, "Flora Danica", dekor av "Viola tricolor L. Sarenaria", Royal Copenhagen, Danmark, höjd ca 9 cm, ASK, med lock, Royal Copenhagen, bemålad dekor, längd ca 7,5 cm
Fat med nagg
351961
2015-12-29