Vaser i porslin
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
VASER, 1 par, porslin, Kina, 1800-tal, bär Kangxis märke, dekor i underglasyr av figurer hållandes urnor, höjd ca 30 cm
En med nagg mynningen och med tillverkningsdefekt på livet, smärre glasyrbortfall på båda
351970
2015-12-29