Bordspendyl
Klubbat för:
13 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BORDSPENDYL, av Johan Erik Callerström, urfabrikör från 1817 i Stockholm, förgylld brons, vitemaljerad urtavla märkt "Callerström Stockholm" amorin med pilbåge, höjd ca 24 längd 16 cm, pendel och nyckel finns
Slitage
351989
2015-12-29