Bordspendyl

Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

BORDSPENDYL, av Johan Erik Callerström, urfabrikör från 1817 i Stockholm, förgylld brons, vitemaljerad urtavla märkt "Callerström Stockholm" amorin med pilbåge, höjd ca 24 längd 16 cm, pendel och nyckel finns

Slitage

351989

2015-12-29