Skålfat vas skålar porslin Kina

Klubbat för:

3 200 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

SKÅLFAT, VAS, SKÅL med lock, FAT, 2+1+1, SKÅLAR, 2 st, porslin, Kinas, 17/1800-tal, dekor i underglasyrblått resp emaljfärger, skålfatets diameter ca 21 cm

Zustandsbeschreibung

Smärre skador

352014

2015-12-29