Kejsar Nicholas I , Georg Leonard Dreijer
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
NICHOLAS I OF RUSSIA (1800-tal), handkolorerat grafiskt blad av Georg Leonard Dreijer (1793-1879), bildmått 33x30 cm,
PROVENIENS: Inköpt på Bokauktionskammaren 1927 av Fil dr S Ambrosiani för Generalstabens litografiska anstalts räkning. Tidigare ägare: Registrator Vilhelm Gyllenswärd.
Även märkt Eichorns samlingar
Fläckar
352026
2015-12-29