Kejsar Nicholas I , Georg Leonard Dreijer

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

NICHOLAS I OF RUSSIA (1800-tal), handkolorerat grafiskt blad av Georg Leonard Dreijer (1793-1879), bildmått 33x30 cm,
PROVENIENS: Inköpt på Bokauktionskammaren 1927 av Fil dr S Ambrosiani för Generalstabens litografiska anstalts räkning. Tidigare ägare: Registrator Vilhelm Gyllenswärd.
Även märkt Eichorns samlingar

Fläckar

352026

2015-12-29