Silverföremål bl a halslås 18-1900-tal
Klubbat för:
1 600 SEK
1 000 SEK
HALSLÅS, silver, allmoge, oidentifierade stämplar, 1839, filigranarbete på förgylld botten med infattade fasettslipade glasstenar, LUKTFLASKA, ANTECKNINGSBLOCK, med graverad stadsvy, MEDALJONG, DRAGTÄNDARE, silver, total vikt ca 150 g
Slitage, skador
352051
2015-12-29