Silverföremål bl a halslås 18-1900-tal

Klubbat för:

1 600 SEK

1 000 SEK

HALSLÅS, silver, allmoge, oidentifierade stämplar, 1839, filigranarbete på förgylld botten med infattade fasettslipade glasstenar, LUKTFLASKA, ANTECKNINGSBLOCK, med graverad stadsvy, MEDALJONG, DRAGTÄNDARE, silver, total vikt ca 150 g

Slitage, skador

352051

2015-12-29