Autografer Nacka, England -56, Sportauktion

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

AUTOGRAFER, 1950-tal, skissblock, mestadels fotboll bla
Nacka Skoglund (3), Kalle Svensson, Engelska landslagsspelare 1956: Billy Wrigt, Tommy Taylor, Duncan Edwards mfl, Ingemar Johansson, friidrott mm, autografer på tidningsklipp, bilder, papper mm. Skissblockets mått ca 31x22 cm, ca 47 sidor, ca 380 autografer enligt påskrift
PROVENIENS: Autografer tagna direkt av nuvarande ägares far på 1950-talet

352128

2016-02-27