Djup tallrik Marieberg

Djup tallrik Marieberg
Djup tallrik Marieberg
Djup tallrik Marieberg
Djup tallrik Marieberg

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MARIEBERG, djup tallrik 1765, fajans, målad dekor av blommor i blått, märkt MB E.13/9 65 samt SK och B:15:/10:, diameter 25 cm

Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg

slitage, smärre nagg, tillverkningsspricka

352232

2016-01-16