Wucai Jar (OrientalSelected)
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
A WUCAI JAR, decorated with peonies, 17/18th century, height c. 13.5 cm
KRUKA, porslin, Kina, 1600/1700-tal, dekor i wucai med motiv av blommande pioner, höjd ca 13,5 cm
Wear, lid missing
Slitage, lock saknas
352417
2016-01-02