Wucai Jar (OrientalSelected)

Wucai Jar (OrientalSelected)
Wucai Jar (OrientalSelected)
Wucai Jar (OrientalSelected)
Wucai Jar (OrientalSelected)
Wucai Jar (OrientalSelected)
Wucai Jar (OrientalSelected)

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

A WUCAI JAR, decorated with peonies, 17/18th century, height c. 13.5 cm
KRUKA, porslin, Kina, 1600/1700-tal, dekor i wucai med motiv av blommande pioner, höjd ca 13,5 cm

Wear, lid missing
Slitage, lock saknas

352417

2016-01-02