Smörterrin Kina 1700-tal
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SMÖRTERRIN på fat, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), dekor i fgamille rose med motiv av blommor, hänklar i form av kaninansikten, fatets längd ca 19 cm totalhöjd ca 12 cm
Fat med lagningar, slitage
352419
2016-01-02