Tallrikar Kina 1700-tal

Tallrikar Kina 1700-tal
Tallrikar Kina 1700-tal
Tallrikar Kina 1700-tal
Tallrikar Kina 1700-tal

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

TALLRIKAR, 6 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), hexagon form, dekor i underglasyrblått och järnoxidrött samt rosa emalj, motiv av blommor i urnor, diameter ca 23 cm

Slitage, nagg, spricka

352422

2016-01-02