Tedosa porslin sannolikt Tyskland 1700-tal

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 200 SEK

TEDOSA MED LOCK, porslin, sannolikt Tyskland 1700-tal, rektangulär form med räfflad dekor, musselmalet mönster, cylindriskt lock, höjd 11,5 cm

Lock med lagning, liten tillverkningsspricka vid mynningen

352427

2016-01-17