Vaser och tekanna Kina
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MINIATYRVASER, 3 st, TEKANNA, porslin, Kina, 1700/1800-tal, dekor i famille rose med motiv av blommor respektive figurscen, vaserna med svarvade lock och socklar i svärtat trä, höjd ca 8,5-12 cm (exkl trädetaljer på vaserna, totalhöjd vaser ca 13 cm
Slitage, nagg, Tekannan med lagningar vid handtaget
352442
2016-01-02