Tallrikar Kina

Tallrikar Kina
Tallrikar Kina
Tallrikar Kina
Tallrikar Kina

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TALLRIKAR, 3 st, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i famille rose med motiv av pilträd, fågel, vas och trädgård, diameter ca 22,5-23 cm

Nagg, slitage, sprickor, en tallrik med omfattande lagningar

352457

2016-01-02