Skrivbyrå 1800-taleta andra hälft
2016-01-03
352472
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
SKRIVBYRÅ, 1800-talets andra hälft, fanérad i valnöt, skulpterade nyckelskyltar, inredning med dragknoppar i ben och svarvade balustraddelar, höjd ca 102, 98x46 cm, nyckel finns
En skadad balustraddel, skadad nyckelskylt, en listdel saknas, fanérskador, sprickor