Marionettdockor

Marionettdockor
Marionettdockor
Marionettdockor
Marionettdockor
Marionettdockor
Marionettdockor
Marionettdockor
Marionettdockor

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MARIONETTDOCKOR, 1 par, Indonesien, 1900-talets första hälft, föreställande man och kvinna i broderade kläder, längd ca 65 cm
HISTORIK: Inköpta i Kina under 1900-talets första hälft

Slitage, skador

352527

2016-01-03