Einar Forseth
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
EINAR FORSETH (1892-1982): (6) Originalplåtar till litografier, "Köpmanbrinken, Gamla Stan, Stockholm", "Tjörn - landskap", "Göteborg hamn/tåg", Grekland landkskap, "Hallingsbacken, Ålsten, Vinter", 1940-tal, 37x50 - 47x60 cm
PROVENIENS: Konstnärens familj
Veck
352538
2016-01-04