Einar Forseth

Einar Forseth
Einar Forseth
Einar Forseth
Einar Forseth
Einar Forseth
Einar Forseth
Einar Forseth
Einar Forseth
Einar Forseth
Einar Forseth
Einar Forseth
Einar Forseth

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 500 SEK

EINAR FORSETH (1892-1982): (6) Originalplåtar till litografier, "Köpmanbrinken, Gamla Stan, Stockholm", "Tjörn - landskap", "Göteborg hamn/tåg", Grekland landkskap, "Hallingsbacken, Ålsten, Vinter", 1940-tal, 37x50 - 47x60 cm
PROVENIENS: Konstnärens familj

Veck

352538

2016-01-04