Karmstolar stolar NK BO
Klubbat för:
16 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GUNNAR EKLÖF, karmstolar, 2 st, stolar 4 st, "Åkerblomstolen", 1900-talets mitt, grålackerade, skyltmärkta och stämpelmärkta, sitthöjd ca 41 cm
HISTORIK: Stolen producerades av flera fabriker i Sverige och utomlands och såldes bl a på NK
Blekta, färgslitage
352573
2016-01-03