Karmstolar stolar NK BO

Karmstolar stolar NK BO
Karmstolar stolar NK BO
Karmstolar stolar NK BO
Karmstolar stolar NK BO
Karmstolar stolar NK BO
Karmstolar stolar NK BO
Karmstolar stolar NK BO
Karmstolar stolar NK BO
Karmstolar stolar NK BO
Karmstolar stolar NK BO
Karmstolar stolar NK BO
Karmstolar stolar NK BO
Karmstolar stolar NK BO
Karmstolar stolar NK BO

Klubbat för:

16 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GUNNAR EKLÖF, karmstolar, 2 st, stolar 4 st, "Åkerblomstolen", 1900-talets mitt, grålackerade, skyltmärkta och stämpelmärkta, sitthöjd ca 41 cm
HISTORIK: Stolen producerades av flera fabriker i Sverige och utomlands och såldes bl a på NK

Blekta, färgslitage

352573

2016-01-03