Sockerskrin silver 1800-tal

Sockerskrin silver 1800-tal
Sockerskrin silver 1800-tal
Sockerskrin silver 1800-tal
Sockerskrin silver 1800-tal
Sockerskrin silver 1800-tal
Sockerskrin silver 1800-tal
Sockerskrin silver 1800-tal
Sockerskrin silver 1800-tal

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SOCKERSKRIN, silver, Gustaf Folcker (1807-1865), Stockholm 1826, empire, godronnerad, krönt av vilande hund, fyra tassformade fötter, lås, höjd ca 11, längd ca 15 cm, vikt ca 491 g

Smärre slitage, nyckel medföljer

352610

2016-01-03