Kyrkdosa i silver

Kyrkdosa i silver
Kyrkdosa i silver
Kyrkdosa i silver
Kyrkdosa i silver
Kyrkdosa i silver
Kyrkdosa i silver

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KYRKDOSA, silver, Sverige, 1797, möjligen Göteborg, lock med blommor, invändigt förgylld, otydliga stämplar, diameter ca 5 cm, vikt ca 68 g

Graverade ägarinitialer, skada vid livet

352615

2016-01-03