Matsalsgrupp gustaviansk stil
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MATSALSGRUPP, 8 dlr, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, bemålad, delvis skuren dekor, delvis bronserad, ryggbrickor med kopplat spjälknippe, stoppade sitsar med randig klädsel, bestående av matbord, 6 stolar, skåp, bordets mått höjd ca 74, diameter 112, sitthöjd 44, skåpets mått 172, 122x49, 3 bordsskivor vardera bredd 50 cm, nyckel finns att avhämta vid Utlämningen
Ytskador, bordet med färgbortfall
352632
2016-01-04