Sabel
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SABEL, för officer, 1800-talets slut, klinga med etsad dekor och text: "Konungen och Fäderneslandet", märkt G.E. Svalling Mölntorp, genombrutet mässingsfäste, svart stålbalja, längd 96 cm
Proveniens: Tullverket
352726
2016-01-21