Sabel

Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SABEL, för officer, 1800-talets slut, klinga med etsad dekor och text: "Konungen och Fäderneslandet", märkt G.E. Svalling Mölntorp, genombrutet mässingsfäste, svart stålbalja, längd 96 cm
Proveniens: Tullverket

352726

2016-01-21