Skål Simon Gate

Skål Simon Gate
Skål Simon Gate

Klubbat för:

8 200 SEK

4 000 SEK

SIMON GATE, skål, "Paradis", Orrefors, 1927, opalfärgad, graverad dekor av mans- och kvinnofigurer inramade av växtslingor, signerad Orrefors Gate.123.27.AR (gravör Arthur Roos), höjd ca 9, längd ca 29 cm

Obetydligt nagg, bruksslitage

352729

2016-01-05