Skål Simon Gate
Klubbat för:
8 200 SEK
4 000 SEK
SIMON GATE, skål, "Paradis", Orrefors, 1927, opalfärgad, graverad dekor av mans- och kvinnofigurer inramade av växtslingor, signerad Orrefors Gate.123.27.AR (gravör Arthur Roos), höjd ca 9, längd ca 29 cm
Obetydligt nagg, bruksslitage
352729
2016-01-05