Famille rose dish (OrientalSelected)
Klubbat för:
1 700 SEK
2 000 SEK
A FAMILLE ROSE DISH, rococoshaped rim, decorated with figurescene in garden, 18th century, c. 34 x 26 cm
STEKFAT, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i emaljfärger och järnrött, 34x26 cm
Enstaka nagg, nötningar på emaljmåleriet
352749
2016-01-05