Sengustavianskt brickbord
2016-01-05
352757
| Klubbat belopp | 3 600 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
BRICKBORD, sengustavianskt, 1800-talets början, bemålad bricka i plåt med motiv av växtornament, mahogny, hörn med dekorbeslag i mässing, höjd 75, 89 x 66 cm
Omfattande fanérskador, listdel saknas