Bordslampor Kina
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, porslin, Kina, 1800-tal, omarbetade trumpetvaser, dekor i imari med motiv av blommor, montering i rokokostil av brons med dekor i form av rocailler, totalhöjd ca 55 cm
Borrade, slitage, senare montering
352762
2016-01-05