Ljuskrona
2016-01-05
352809
| Klubbat belopp | 4 000 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets början, 8 ljusarmar, stomme i mässing, dekor med löv, delvis förgylld, elektrifierad, diameter ca 80, höjd ca 105 cm