Orientmatta
Klubbat för:
6 000 SEK
Arviointi
12 000 SEK
Kuvaus
ORIENTMATTA, turkmen, möjligen Kizil Ayak, ca 508x296 cm,
Historik/ Proveniens: Originalkvitto från år 1924, A-B Konsthandeln Fortuna medföljer, enligt uppgift i samma släkt sedan inköp
Kuntoraportti
Jämnt slitage, mindre hål, langetteringar delvis med äldre lagningar
353055
Päivämäärä:
2016-01-04