Orientmatta

Orientmatta
Orientmatta
Orientmatta
Orientmatta

Klubbat för:

6 000 SEK

Arviointi

12 000 SEK

Kuvaus

ORIENTMATTA, turkmen, möjligen Kizil Ayak, ca 508x296 cm,
Historik/ Proveniens: Originalkvitto från år 1924, A-B Konsthandeln Fortuna medföljer, enligt uppgift i samma släkt sedan inköp

Kuntoraportti

Jämnt slitage, mindre hål, langetteringar delvis med äldre lagningar

353055

Päivämäärä:

2016-01-04