Slaglåsstudsare

Slaglåsstudsare
Slaglåsstudsare
Slaglåsstudsare
Slaglåsstudsare
Slaglåsstudsare
Slaglåsstudsare
Slaglåsstudsare
Slaglåsstudsare
Slaglåsstudsare
Slaglåsstudsare
Slaglåsstudsare
Slaglåsstudsare

Klubbat för:

9 800 SEK

Utropspris

12 000 SEK

SLAGLÅSSTUDSARE, tysk, 1850/60-tal, signerad på pipan Zach. Simson Suhl, oktagonal pipa, kaliber ca 10,5 mm, bakåtvänt graverat lås, ställbart snälltryck, helstock i valnöt med hornnäsa, graverade stålbeslag, kolvlåda, längd 121 cm

säkring avbruten

353091

2016-01-21