Vas Kina 1700-tal

Vas Kina 1700-tal
Vas Kina 1700-tal
Vas Kina 1700-tal
Vas Kina 1700-tal
Vas Kina 1700-tal
Vas Kina 1700-tal
Vas Kina 1700-tal
Vas Kina 1700-tal
Vas Kina 1700-tal
Vas Kina 1700-tal
Vas Kina 1700-tal
Vas Kina 1700-tal
Vas Kina 1700-tal
Vas Kina 1700-tal
Vas Kina 1700-tal
Vas Kina 1700-tal

Klubbat för:

22 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

VAS, 1700-tal, porslin, Kina, dekor i underglasyr av Powder Blue, skulpterade handtag, spår av förgylld dekor, höjd ca 37 cm
A Gilt Decorated Powder Blue Vase, of baluster form, gilt with traces of flowers and auspicious objects in garden, sculpted handles, 18th century, height c. 37 cm

Slitage

353104

2016-01-08