Flintlåspistoler

Flintlåspistoler
Flintlåspistoler
Flintlåspistoler
Flintlåspistoler
Flintlåspistoler
Flintlåspistoler
Flintlåspistoler
Flintlåspistoler

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

22 000 SEK

FLINTLÅSPISTOLER, 1 par, engelska, dubbelpipiga, over-and-under, märkta J & W Richards London, (sannolikt Joseph & William, Birmingham, 1799-1817), piporna numrerade mot stommen 4,5,6,7, pipor och stomme folierade i med silver, boxlås med pipväljare och säkring, valnötskolvar med silverbeslag, längd 21 cm

delvis lackade, kolvskador

353119

2016-01-21