Nils Ringström akvarell träsnitt

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

800 SEK

NILS "RIMPAN" RINGSTRÖM (1880-1952): (2) Motiv från Tattby (Saltsjöbaden), signerad och daterad N Ringström Tattby -47 resp karikatyr, monogramsignerad NR, akvarell resp tusch, ca 26 x 20 resp 27 x 23 cm

353138

2016-01-08