Bestick silver

Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver

Klubbat för:

13 500 SEK

Utropspris

12 000 SEK

BESTICK, 72 dlr, silver, jensenliknande modell Akantus, bestående av: 12 fiskgafflar, 12 bordsgafflar (18 cm), 12 matknivar (22 cm), 12+12 dessertskedar (15,5 cm), 12 skedar med långt skaft (18,5 cm), träschatull, total vikt exkl. knivar med stålblad ca 1970 g

Schatull med omfattande slitage, skador

353172

2016-02-15