Värja

Värja
Värja
Värja
Värja
Värja
Värja

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

VÄRJA, svensk, för ämbetsman, klinga med etsad dekor, förgyllt mässingsfäste, parerplåt a clavier dekorerad med lilla riksvapnet, kavelplattor av pärlemor, svart skinnbalja med två förgyllda och graverade mässingsbeslag, längd 94 cm
Proveniens: Tullverket

353222

2016-01-21