Värja
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VÄRJA, svensk för ämbetsman, stukatklinga, förgyllt mässingsfäste a clavier, dekorerat med svensk-norska unionsvapnet, kavelplattor av pärlemor, svart skinnbalja med 2 graverade mässingsbeslag, längd 87 cm
Proveniens: Tullverket
353226
2016-01-21