Värja
Klubbat för:
1 300 SEK
2 000 SEK
VÄRJA, svensk, för ämbetsman, förgyllt mässingsfäste, parerplåt a clavier, kavelplattor av pärlemor, svart skinnbalja med två förgyllda och graverade mässingsbeslag, längd 87 cm
Proveniens: Tullverket
avbruten parerplåt, balja med slitage
353228
2016-01-21