Värja

Värja
Värja
Värja
Värja
Värja
Värja

Klubbat för:

1 300 SEK

2 000 SEK

VÄRJA, svensk, för ämbetsman, förgyllt mässingsfäste, parerplåt a clavier, kavelplattor av pärlemor, svart skinnbalja med två förgyllda och graverade mässingsbeslag, längd 87 cm
Proveniens: Tullverket

avbruten parerplåt, balja med slitage

353228

2016-01-21