Rosa Nordenskjöld

Rosa Nordenskjöld
Rosa Nordenskjöld
Rosa Nordenskjöld
Rosa Nordenskjöld
Rosa Nordenskjöld
Rosa Nordenskjöld

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 500 SEK

ROSA NORDENSKJÖLD (1890-1950): Hemlängtan signerad Rosa Nordenskjöld, enligt uppgift 1910-1912, olja på duk, 110x142 cm

Omnämnd i nordisk familjebok
Medföljer del ur C-Uppsats Linköping Universitet: Rosa Nordenskjöld djurmålarinna med pensel och penna

353372

2016-01-09