Rosa Nordenskjöld
2016-01-09
353372
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
ROSA NORDENSKJÖLD (1890-1950): Hemlängtan signerad Rosa Nordenskjöld, enligt uppgift 1910-1912, olja på duk, 110x142 cm
Omnämnd i nordisk familjebok
Medföljer del ur C-Uppsats Linköping Universitet: Rosa Nordenskjöld djurmålarinna med pensel och penna