Väggpendyl Lindroth gustaviansk stil

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

VÄGGPENDYL, 1900-tal, gustaviansk stil, slagfunktion, bronserad och förgylld, dekor av bl a kärvar, urtavla märkt Lindroth, romerska siffror, höjd ca 107 cm, pendel medföljer

Slitage, mindre ytskador, klangskål saknas

353454

2016-01-11