Bordslampa 1800-talets första hälft

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSLAMPA, 1800-talets första hälft, s.k. bouilottelampa, mässing, bemålad plåt, gallerkant, fotavslut i form av tassar, höjd 28, längd 16 cm

Omarbetad, bristningar, skador

353552

2016-01-12