Väggpendyl Jacob Kock

Väggpendyl Jacob Kock
Väggpendyl Jacob Kock
Väggpendyl Jacob Kock
Väggpendyl Jacob Kock
Väggpendyl Jacob Kock
Väggpendyl Jacob Kock

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

JACOB KOCK (hovurmakare i Stockholm, rättigheter 1762-1805), väggpendyl, senare fodral i rokokostil med skuren och förgylld dekor från 1900-talets första hälft märkt A Lundmark, höjd ca 103 cm

Torrsprickor, dekorbortfall, urtavlan med skador

353583

2016-01-12