19 akvareller ur Nils Holgersson

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

AKVARELLER DORO THAY. LAGERLÖF. Le merveilleux voyage de Nils Holgersson par Selma Lagerlöf Illustrations par Doro Thay (titel på omslaget). Utan år (troligen 1930).
19 akvareller på kartong, signerade, 1 akvarellerat omslag, ca 18x14 cm, hela kartongen ca 24,5x17,5 cm.

Något nötta blad, omslag fläckat och skadat, stämpel på baksidan av omslag, etikett.

353584

2016-01-25