Herrfickur med repetition Brequet

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

REPETERUR, herrfickur, 1800-talets första hälft, förgyllt verk, kvartsrepetition, spindelgång, skeletterad boett i silver, vitemaljerad urtavla med arabiska siffror, verket märkt Micheler Brequet A Paris N 1134, diameter 55 mm, nyckel medföljer

Urtavla med skada, boett med slitage

353726

2016-01-14