Herrfickur med repetition Brequet
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
REPETERUR, herrfickur, 1800-talets första hälft, förgyllt verk, kvartsrepetition, spindelgång, skeletterad boett i silver, vitemaljerad urtavla med arabiska siffror, verket märkt Micheler Brequet A Paris N 1134, diameter 55 mm, nyckel medföljer
Urtavla med skada, boett med slitage
353726
2016-01-14