Skålfat Meissen
2016-01-15
353847
| Klubbat belopp | 1 300 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SKÅLFAT, porslin, Meissen, punktperionden (1763-1773), SKÅLAR, 3 st, Meissen, 1900-tal, skålfatets diameter 26, skålarnas längd 8-20 cm
skålfatet med nötningar och slitage